Zachor

 
A Zachor Alapítvány a Társadalmi Emlékezetért a Holokauszt Emlékközpont közremuködésével folytatja 2008 szeptemberében indított programját. »
A holokauszt egy új generáció szemszögéből »
Reprezentatív felmérés a holokauszt-tagadásról és az antiszemitizmusról »

Meghívó a
Buchenwald elfeledett asszonyai
című kiállításra
a békásmegyeri evangélikus templomba »

 

Eloadás, koncert és film vetítés Terezin (Theresienstadt) zenei életéről »

 

A közép-kelet-európai régióban elsoként, a Közép-európai Egyetem (CEU) könyvtárában elérheto immár a Soá Intézet Vizuális Történelmi Archívumának (USC Shoah Foundation Institute for Visual History and Education) anyaga »

 

Witnessing Responses: A New Generation’s Perspectives on the Holocaust - An International Student Conference to be held at Károli Gáspár University of the Hungarian Reformed Church»

 

FELHÍVÁS érdekes épületeK megnyitására Idén – a Kulturális Turizmus Évében is – SOR KERÜL AZ EURÓPA-SZERTE NÉPSZERU KULTURÁLIS ÖRÖKSÉG NAPJAI HÉTVÉGÉRE, MELYNEK IDOPONTJA: 2009. SZEPTEMBER 19-20. szombat-vasárnap »
 
Szombat
 
Mazsike
 
 
 
 

Oktatási anyagok

 

Kiss László: Auschwitzi napló

Módszertani segédanyag Kiss László Auschwitzi napló című írásához

Készítette: Gyárfás Katalin

 

2004 októberében a került a szerkesztők kezébe egy 17 éves fiú naplója. A szerző egy budapesti gimnázium diákja volt - 60 évvel ezelőtt.  A vonalas lapokra írt napló az 1945 áprilisában 17 évesen Auschwitzból hazatért Kiss László beszámolója arról, mi történt vele és családjával a megelőző egy évben.  Abban az évben, amit a magyar történelem és a magyarországi zsidóság legszomorúbb korszakaként ismerünk.  A szerkesztők - tanárok, valamint néhány diákjuk - olvasva az eddig még csak igen kevesek által látott, hatvan éve írt sorokat, úgy gondolták, olyan dokumentumot tartanak a kezükben, melynek tartalmát feltétlenül meg kell osztaniuk másokkal »

 

Kérdések és feladatok Kiss László Auschwitzi napló című írásának iskolai vagy önálló feldolgozásához

Összeállította: Szőnyi Andrea »

Feladatok Kiss László Auschwitzi napló című írásának feldolgozásához


H. László Magda: Emlékkönyv a XX. századból

Módszertani segédanyag H. László Magda Emlékkönyv a XX. századból című írásához

 

 

Kérdések és feladatok H. László Magda Emlékkönyv a XX. századból című írásának iskolai vagy önálló feldolgozásához »

Öszeállította: Szőnyi Andrea»

 

 

Interaktív feladatok H. László Magda Emlékkönyv a XX. századból című írásához


Rábai Imre: Törtrészek - Egy matematikatanár vallomásai

 

Módszertani segédanyag Rábai Imre Törtrészek című írásához»

Készítette: Oláh Lajos

 

... az emlékezés személyes történelem, értékes történeti forrás. Jellege sok szempontból meghatározza a történeti feldolgozás módszereit, hiszen a szerző a történelmet saját átélt személyes sorsán keresztül, sajátos nézőpontból mutatja be. Egy részről éppen ez adja különös értékét: a történelem így emberi történetekből állhat össze, olyan történelemmé, amelynek szereplői, alakítói, elszenvedői éppen olyan hús-vér emberek, mint az iskolában, az órán éppen jelenlévő diákok, tanárok. »

 

Kérdések Rábai Imre Törtrészek című írásának iskolai vagy önálló feldolgozásához»

Összeállította: Oláh Lajos

 

Interaktívfeladatok Rábai Imre Törtrészek című írásának feldolgozásához


 

Erdélyi Lajos: Túlélés - Egy fotográfus visszaemlékezései

 

Módszertani segédanyag Erdélyi Lajos Túlélés című írásához

 

Kérdések és feladatok Erdélyi Lajos Túlélés című írásának iskolai vagy önálló feldolgozásához

 

 


 

Bartha Ágnes: Ketten - Emlékek Dunaföldvárról és Ravensbrückből

 

Módszertani segédanyag Bartha Ágnes Ketten című írásához »

Készítette: Oláh Lajos

 

Kérdések és feladatok Bartha Ágnes Ketten című írásának iskolai vagy önálló feldolgozásához »

Összeállította: Oláh Lajos

 

Interaktív feladatok Bartha Ágnes Ketten című írásának feldolgozásához»


Kutas Péter: Amikor vért könnyeztek a fellegek... - Emlékek a budapesti gettóból

 

Módszertani segédanyag Kutas Péter Amikor vért könnyeztek a fellegek... című írásához

 

Kérdések és feladatok Kutas Péter Amikor vért könnyeztek a fellegek... című írásának iskolai vagy önálló feldolgozásához

 

 

Interaktív feladatok Kutas Péter Amikor vért könnyeztek a fellegek...című írásához